Nové príležitosti pre žiarsku mládež

17.05.2016 10:09:11 | vytlačiť
Nové príležitosti pre žiarsku mládež

Centrum voľného času v spolupráci s mestom Žiar nad Hronom organizuje dva projekty, v ktorých si mladí ľudia môžu otestovať svoje organizačno - herecko - animátorské schopnosti. Ak sa chceš stať dobrovoľníkom, neváhaj a prihlás sa.

Cieľom projektu Cesta rozprávkovým lesom je živé hranie scénok známych rozprávok pre deti materských škôl, a to priamo v Parku Štefana Moysesa. „Pri tomto projekte budú mať stredoškoláci za úlohu pripraviť si scenár, zohnať kostým, nacvičiť rozprávku a následne ju neskôr zahrať pre deti materských škôl. Pôjde pritom o klasické slovenské rozprávky ako napríklad Janko Hraško či Tri prasiatka," približujú organizátori z Centra voľného času a ďalej konkretizujú: „Aktivity na stanoviskách budú riadiť samotní dobrovoľníci. Deti budú plniť rôzne zábavné úlohy či súťaže."

Hľadanie odpovedí na zvedavé otázky škôlkarov

Každý rodič, ktorý má doma škôlkara, sa už určite stretol s množstvom zvedavých otázok. V projekte Prečo budú hľadať odpovede na otázky detí práve stredoškoláci. „Úlohou stredoškolákov bude zábavnou formou natočiť odpovede na otázky, ktoré získajú od deti zo škôlky. Na základe toho vznikne krátky náučný miniseriál, ktorý sa bude distribuovať do škôlok, na web a v prípade záujmu aj do miestnej televízie," spresňuje organizátor s tým, že šancu majú dobrovoľníci, ktorí sú kreatívni a ochotní pustiť uzdu svojej fantázii. Natáčanie miniseriálu bude prebiehať v letnom období. Ak máte záujem, neváhajte a prihláste sa do 15. mája. Viac informácií získate priamo v Centre voľného času na Ulici M. R. Štefánika v Žiari nad Hronom.

 


Novinky

17.05.2016 10:09:11 Mládež

Nové príležitosti pre žiarsku mládež

Centrum voľného času v spolupráci s mestom Žiar nad Hronom organizuje dva projekty, v ktorých si mladí ľudia môžu otestovať ...

24.03.2016 09:24:30 Mládež

Darujte 2 percentá Občianskemu združeniu ZaŽiar, podporíte mladých

Občianske združenie ZaŽiar vzniklo ešte v roku 2009 s cieľom spájať a podporovať žiarsku mládež vo veku od 15 do 30 ...

02.11.2015 10:13:28 Mládež

Pripravujeme pre vás filmový maratón série Hry o život

Nepôjde však o len tak obyčajné premietanie! Môžete sa tešiť na tematicky vyzdobené priestory, tematické sprievodné aktivity (súťaže a hry) ...

02.11.2015 10:08:15 Mládež

Na jar sa žiarska mládež dočká novučičkého miniskateparku

Občianske združenie ZaŽiar už viac ako šesť rokov zapája mladých ľudí do života v našom meste. V uplynulých ...

02.11.2015 10:06:27 Mládež

Podchod dostane nový dizajn. Aký bude, rozhodnete vy!

Žiarsky podchod, ktorý vedie popod hlavnú Ulicu SNP, spája centrum mesta so sídliskom Pod vršky a IBV. Denne ...